Zařaďte pohyb do svého běžného dne

Pohyb, který vás baví

Pokud si najdete činnost, která vás opravdu bude bavit, tak si k ní snadno najdete cestu. Je jedno, jakému sportu propadnete. Počítá se každá spálená kalorie a snaha. Začněte procházkami se psem, kde si popovídáte s partnerem. Běhejte nebo jezděte na bruslích. Máte rádi vodu? Tak běžte plavat nebo na aqua aerobik. 

Začněte maličkostmi

Nemusíte od prvního dne zvedat těžké váhy v posilovně. Po přepáleném startu si pravděpodobně uženete svalovou horečku a přes bolest se vám nebude chtít pokračovat. Když začnete pozvolna a lehce, tak vás nebude bolet celé tělo a s velkou pravděpodobností přijdete i na druhý trénink. 

Najděte si parťáka

Ve dvou se to lépe táhne, v případě sportu to může být i více lidí. Najděte si spřízněné duše, které s vámi začnou cvičit, a společně se budete motivovat. Pokud se vám zrovna nebude chtít, tak se vám zželí parťáka a vyrazíte, aby nebyl na cvičení sám. 

Tip: Nemáte-li ve svém okolí žádného podobně nadšeného kamaráda, tak na sociálních sítích se můžete povzbuzovat na dálku. V chytrých hodinkách najdete spoustu výzev, kde se budete moci srovnat s ostatními v různých virtuálních závodech. 

Běžný pohyb se taky počítá

Možná si myslíte, že musíte trápit své tělo ve vysoké tepové frekvenci a překonávat světové rekordy. To není ale pravda. Každý pohyb, kdy vstanete od stolu, nebo z gauče se počítá. Vystupte o jednu zastávku dříve, jděte na nákup pěšky, vyměňte schody za výtah nebo vyjeďte do práce na kole. 

Protažení jako součást dne

Protahováním sice nezhubnete ani si nevyrýsujete svaly. Zvýšíte si mobilitu a možná se zbavíte letitých bolestí pohybového aparátu, které vám brání v běžném pohybu. Zaměřte se na kvalitní provedení cviků a nebojte se oslovit fyzioterapeuta, který vám sestaví cviky přímo na míru. 

Cvičení i během práce

I během práce si najděte pár minut na protažení. Dlouhé sezení zvyšuje riziko hemoroidů nebo křečových žil. Postavte se, zakružte trupem nebo udělejte pár dřepů. Až půjdete na oběd, tak sejděte pěšky. Když vás začnou bolet záda, tak se protáhněte. 

Tip: Při dlouhém sezení přesedněte na gymnastický balon, který vás donutí sedět aktivně, a tím zapojíte hluboký stabilizační systém. Posílíte hluboko uložené svaly a při obyčejném sezení protáhnete svoje svaly. 

Začít se zdravým životním stylem nemusí být jednoduché. Přečtěte si také, jak nastartovat metabolismus, kde najdete opravdu fungující rady nepoškozující zdraví. Hledáte chutný a přitom vyvážený výživový směr, co takhle středomořská dieta?

Fotografie